Strona główna » Wycieczka z przewodnikiem na Ciemniak!
Aktualności Miasto Zakopane

Wycieczka z przewodnikiem na Ciemniak!

Już w sobotę 24 czerwca odbędzie się kolejna wycieczka botaniczna w ramach Akademii Tatry – tym razem na Ciemniak!

#AkademiaTatry to seria specjalistycznych szkoleń (dla osób dorosłych) z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.

Tematem wycieczki będzie botanika i ekologia. Poprowadzi ją mgr inż. Jan Krzeptowski-Sabała

Trasa będzie prowadzić: Kiry – Adamica – Polana Upłaz – Piec – Chuda Przełęczka – Twarda Kopa – Ciemniak – Chuda Przełączka – Dolina Tomanowa – Dolina Kościeliska – Kiry

Wycieczka startuje o godz. 6:00, z Kir, punkt biletowy. Powrót planowany jest na ok. 15:00 w Kirach.

Minimalna liczba osób: 5 (maks. 20). Bilety dostępne są pod linkiem: https://bit.ly/AkademiaTatry2406

Czerwone Wierchy to najwyżej w Polsce położony masyw górski zbudowany ze skał osadowych. Jest to rejon o wyjątkowym bogactwie florystycznym. Na trasie będziemy podziwiać unikatowe wysokogórskie murawy nawapienne – w jednym płacie takiej murawy można naliczyć nawet 100 gatunków roślin. Wiele z nich to relikty oraz gatunki, które w Polsce występują tylko w Tatrach. Na czapie krystalicznej zobaczymy dla kontrastu murawy na podłożu bezwęglanowym. Przyjrzymy się przystosowaniom roślin do życia w trudnych wysokogórskich warunkach. W Dolinie Tomanowej omówimy sukcesję roślinności na polanach popasterskich.

tagi