Strona główna » Nagroda Literacka Zakopanego- oddaj głos na wybraną publikację!
Aktualności Miasto Zakopane

Nagroda Literacka Zakopanego- oddaj głos na wybraną publikację!

Tegoroczna ósma edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbędzie się pod hasłem „CzytajMY”. Po raz pierwszy promocje książek odbędą się w nowo powstałej Mediatece na Stacji Kultura. Nie bez znaczenia jest fakt, iż miejsce to zostaje oddane dla mieszkańców w roku 90-lecia nadania praw miejskich Zakopanemu, które na przestrzeni lat przyciągało pod Giewont najwybitniejszych twórców, takich jak: Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński, Żeromski. O tym, że miasto i Tatry nadal inspirują współczesnych pisarzy najlepiej świadczy ilość książek zgłaszanych od 2016 roku do Nagrody Literackiej Zakopanego.

Tradycyjnie już na Placu Niepodległości w Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędą się warsztaty literacko-plastyczne, ekologiczne, a także akcja #GodzinaCzytania będąca wspólnym punktem programu wszystkich festiwali literackich w Polsce zrzeszonych w Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Zatem po prostu CzytajMY.

Każdy może oddać głos. Głosowanie odbywa się na stronie https://literackifestiwal.zakopane.eu/g%C5%82osowanie.html Wystarczy tylko zaznaczyć „kółeczko” przy wybranej książce i kliknąć „głosuj” – pod każdą kategorią.

źródło: ZFL
/j

tagi