Strona główna » Pod Giewontem rozpylono gaz pieprzowy. Turysta poszkodowany
Aktualności Miasto Zakopane

Pod Giewontem rozpylono gaz pieprzowy. Turysta poszkodowany

Ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski poinformował, że w rejonie szczytu Giewontu turysta został zaatakowany gazem pieprzowym. Szlak w tym miejscu jest bardzo stromy, na miejsce wysłano ratowników, którzy pomogli poszkodowanym i sprowadzili ich w dół.

Asp.szt.R.Wieczorek- oficer Prasowy KPP w Zakopanem wyjaśnia szczegóły sytuacji:
„37-letni turysta z woj. małopolskiego nie był w stanie samodzielnie kontynuować wycieczki, ponieważ ktoś w jego pobliżu miał rozpylić gaz pieprzowy. Po udzieleniu pierwszej pomocy mężczyźnie przez zespół medyczny policjanci usiłowali dowiedzieć się od niego, co się stało i w jakich okolicznościach miał zostać poszkodowany. Niestety mężczyzna nie współpracował z policjantami i niczego nie wyjaśnił jak również oświadczył, że niczego nie chce zgłaszać. (…)”

16 lipca 2023 roku tuż przed godziną 14.00 tatrzańscy policjanci zostali wezwani na lądowisko przy szpitalu powiatowym w Zakopanem, gdzie właśnie miał wylądować śmigłowiec TOPR-u z poszkodowanym w rejonie masywu Giewontu mężczyzną. Tatrzańscy policjanci w chwili obecnej wyjaśniają okoliczności dzisiejszego zdarzenia oraz ustalają świadków. Zgromadzony materiał dowodowy zostanie poddany ocenie, w jakim kierunku będą podejmowane dalsze czynności.

źródło: TOPR
/j

tagi