Strona główna » 25-letnia matka miała w organizmie 0.8 promila alkoholu i pod opieką 8 miesięczne dziecko
Aktualności Miasto Zakopane

25-letnia matka miała w organizmie 0.8 promila alkoholu i pod opieką 8 miesięczne dziecko

Nieodpowiedzialni rodzice sprawujący opiekę nad swoimi dziećmi w stanie, który uniemożliwia jej należyte wykonanie, zatrzymywani są przez policjantów w różnych okolicznościach. Czasami sygnały o takich opiekunach docierały od osób, które nie pozostają obojętne. Bywa też tak, że policjanci w czasie patrolowania zauważają nietrzeźwych opiekunów razem z ich pociechami. Wówczas zawsze reagują.

13-go lipca ok. godz.22:40 oficer dyżurny tatrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młoda kobieta mająca pod opieką 8-miesięczne dziecko jest nietrzeźwa. Opisywana sytuacja miała mieć miejsce w jednej z zakopiańskich restauracji. Policjanci, którzy przybyli do lokalu na interwencję faktycznie zauważyli dwie kobiety siedzące przy stoliku, a obok nich wózek nad malutkim dzieckiem. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 25-letnia matka dziecka ma w organizmie 0.8 promila alkoholu. Wówczas jako sprawującą opiekę młoda mama wskazała obecną obok kobietę. Policjanci również sprawdzili jej stan trzeźwości. I tym razem policjanci mieli do czynienia z osobą nietrzeźwą. Alkomat wskazał bowiem ponad 0.8 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie interwencję zakończono po krótkiej chwili przekazując dziecko pod opiekę trzeźwej dorosłej osoby z najbliższej rodziny.

Służby przypominają: Należy pamiętać, o tym, że urlop nie zwalnia nas od dbania o nasze pociechy. Będąc na wakacjach musimy szczególnie na nie uważać. Znajdują się wówczas w zupełnie nowym miejscu, gdzie w zatłoczonych ulicach bardzo łatwo o zagubienie się. Przed każdym wyjściem czy wyjazdem na wakacje warto zakupić i założyć dziecku opaskę z nr telefonu jednego a najlepiej obojga rodziców. O tej i innych poradach dotyczących bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji możecie przeczytać tutaj: https://zakopane.policja.gov.pl/…/36159,PORADY…

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi