Strona główna » Andrzej Bargiel podjął atak szczytowy na Gasherbrum
Aktualności Miasto Zakopane

Andrzej Bargiel podjął atak szczytowy na Gasherbrum

Trwa atak szczytowy na Gasherbrum. Andrzej Bargiel zameldował się w obozie 2. Tam chwilę odpocznie i jeszcze dziś około 22:00 lokalnego pakistańskiego czasu ruszy dalej. Trzymamy kciuki!

30 czerwca Andrzej Bargiel wyruszył do Pakistanu na swoją najnowszą wyprawę w ramach autorskiego projektu Hic Sunt Leones – Gasherbrum Ski Challenge.

Celem wyprawy jest eksploracja rejonu Gaszerbrumów i zdobycie dwóch ośmiotysięczników – Gaszerbrum I i Gaszerbrum II, oraz zjazd z obydwu szczytów na nartach. Wyprawa ma działać bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

Andrzejowi Bargielowi towarzyszą Janusz Gołąb (autor pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I), fotograf Bartek Pawlikowski i kamerzysta Maciek Sulima.

To świetne tereny do uprawiania narciarstwa. Możesz w czasie zjazdu wybierać najbardziej optymalne linie, które uciekają od tych najłatwiejszych dróg. To są dwa szczyty koło siebie, nie trzeba się więc przemieszczać na duże odległości. Lubię Karakorum, lubię Pakistan, dlatego tam jedziemy. Jest lato, najlepsza pora roku, aby tam działać.– komentuje Andrzej Bargiel.

Gasherbrum I jest trudniejszym szczytem z punktu widzenia narciarza niż Gaserbrum II, jednak ostatecznie wszystko będzie zależeć od warunków. Wybór pierwszego celu i przebiegu linii zjazdu zapadnie dopiero na miejscu w trakcie pierwszego okresu przeznaczonego na rekonesans i aklimatyzację.

źródło: https://www.facebook.com/Jedrek.Bargiel
/j

tagi