Strona główna » Tatra Sky Marathon już w najbliższy weekend!
Aktualności Miasto Zakopane

Tatra Sky Marathon już w najbliższy weekend!

Już w najbliższy weekend Tatra Sky Marathon kolejny raz odbędzie się pod Tatrami. 22 lipca w sobotę zawodnicy przebiegną trasę 42 km / 3300 m+.

Tatrzański Festiwal Biegowy to idea stworzenia wyjątkowego wydarzenia w sercu Tatr i Gminy Kościelisko. Trzy biegi: nadzwyczajnie trudny – Tatra Sky Marathon, szybki – Tatra Trail i multidyscyplinarne zawody – Bieg Świstaka.
Bieg typu skyrunning. Trasa w dużej mierze przebiega na wysokości powyżej 2000 m n.p.m, średnie nachylenie na podbiegach wynosi ok. 30%, a na niektórych odcinkach przekroczy 55%, najdłuższe podejście to ok. 1100 m deniwelacji. Miejsca strome i te o wyjątkowej ekspozycji będą zabezpieczone przez ratowników TOPR oraz wyposażone w łańcuchy i liny poręczowe.

Jak piszą organizatorzy:
„Zawody tworzymy z pasją! Zależy nam, aby podczas Festiwalu uczestnicy doświadczali niesamowitych wrażeń. Chcemy podkreślić sportowy charakter Podhala i Gminy Kościelisko, tworząc ambitne zawody z najlepszymi zawodnikami na starcie i tym pokazać, że w górach da się biegać naprawdę szybko. Bądź częścią tego górskiego wydarzenia! Do zobaczenia 24 lipca w Kościelisku!”

Szczegóły na stronie zawodów: https://tatraskymarathon.pl/tatra-sky-marathon/#


źródło: Tatra Sky Marathon
/j

tagi