Strona główna » Dwa zderzenia drogowe z udziałem motocyklów
Aktualności

Dwa zderzenia drogowe z udziałem motocyklów

Dwa zderzenia drogowe z udziałem motocyklistów. W obu przypadkach dla kierujących motocyklem zdarzenia drogowe zakończyły się obrażeniami ciała. Policja apeluje o rozwagę!

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek o godz. 19:15 w Zakopanem na osiedlu Hrube Wyżne. Według wstępnych ustaleń 58-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, poruszający się motorowerem m-ki Junak, jadąc w kierunku Olczy stracił panowanie nad jednośladem doprowadzając do zderzenia ze znakiem drogowym. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala powiatowego w Nowym Targu.

Drugie zdarzenie miało miejsce również w poniedziałek, około godz. 20:55 w Białce Tatrzańskiej na DK49. Tam 38-letni turysta z powiatu janowskiego kierujący Alfą Romeo zaczął nagle manewr skrętu na drugą stronę jezdni. W tym samym czasie 27-latek z powiatu nowotarskiego jadący motocyklem m-ki Yamaha, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem skręcił gwałtownie w lewo. Mimo tego nie udało się uniknąć kolizji pojazdów. Motocyklista odbił się od samochodu i przewrócił się na bok doznając obrażeń ciała. Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

źródło info i fot.: Policja Zakopane
/j

tagi