Strona główna » Turystka odpadła od łańcuchów na Rysach. Zginęła na miejscu
Aktualności Miasto Zakopane

Turystka odpadła od łańcuchów na Rysach. Zginęła na miejscu

W ciągu ostatnich dwóch dni TOPR udzielił pomocy 13 osobom! We wtorek ratownicy interweniowali w górach 4 razy a w środę 9 w tym raz do wypadku śmiertelnego.

Pomimo bardzo zmiennej pogody wtorek przyciągnął w Tatry sporo turystów. W dwóch przypadkach TOPR musiał zaangażować wieloosobowe wyprawy ratunkowe, gdyż z powodu silnego wiatru i załamania pogody nie było możliwości użycia śmigłowca.

Turysta z złamaną nogą utknął w rejonie wierzchołka Kościelca. W wyprawie wzięło udział 20 ratowników. Działania zakończono o godzinie 17:30. Tego samego dnia turystka z urazem stawu skokowego w rejonie Świstówki Roztockiej także potrzebowała pomocy. W wyprawie udział wzięło 10 ratowników. Działania zakończono o godz. 21:00

Środa przyniosła aż 9 osób potrzebujących pomocy. Niestety doszło także do wypadku śmiertelnego na Rysach.

Pomimo szybkiego dotarcia ratowników na miejsce nie udało się pomóc turystce, która spadła z grzędy do żlebu Rysa. Ciało turystki przetransportowano śmigłowcem do Zakopanego i przekazano policji.

Na najbliższe dni zapowiadane jest załamanie pogody. Opady deszczu w połączeniu z silnym wiatrem mogą znacznie wydłużyć dotarcie ratowników z pomocą.

Fot. @gorskiemapy
źródło topograficzne: GUGIK
źródło fot. info. :TOPR
/j

tagi