Strona główna » Utrudnienia w ruchu na ul. Jagiellońskiej i Rondzie Armii Krajowej
Aktualności Miasto Zakopane

Utrudnienia w ruchu na ul. Jagiellońskiej i Rondzie Armii Krajowej

Urząd Miasta Zakopane informuje, że w dniu 7 sierpnia 2023r. (poniedziałek) od godz. 5:00 do godz. 21:00 Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Nowego Targu przystąpi do frezowania nawierzchni Ronda Armii Krajowej oraz układania warstwy ścieralnej asfaltu ulicy Jagiellońskiej (od ronda w stronę ul. Bulwary Słowackiego).

W związku z powyższym wystąpią utrudnienia dla mieszkańców ulic: Smrekowa, Jagiellońska i Piaseckiego polegające na braku możliwości wyjazdu i wjazdu do swoich nieruchomości w ciągu tego dnia. Utrudniania będą następować zgodnie z kierunkiem prowadzonych prac tj. od Ronda Armii Krajowej w górę w stronę ulicy Bulwary Słowackiego. Rondo Armii Krajowej będzie również nieprzejezdne w trakcie wykonywania prac frezarskich mających na celu usunięcie warstwy asfaltu „roboczego” ułożonego na czas trwania prac przy Centrum Komunikacyjnym.

W dniu 8 sierpnia (wtorek) od godz. 5:00 do godz. 21:00 na tarczy Ronda Armii Krajowej będzie układana właściwa warstwa ścieralna asfaltu.

Ulica Jagiellońska będzie przejezdna, jednak ze względu na prace prowadzone w obrębie ronda dojazd do nieruchomości i obiektów handlowych będzie możliwy tylko od skrzyżowania z ulicą Chałubińskiego, Witkiewicza „Złoty Róg”.

W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych termin realizacji prac drogowych może ulec przesunięciu.

Komunikacja Miejska

W dniach 07.08 – 08.08.2023 r. (poniedziałek i wtorek) komunikacja miejska (linie nr 11, 14, 18 oraz linia Rejon Dworca – Chyców Potok – stacja tymczasowa PKP) odjeżdżać będzie z zatoki przystankowej zlokalizowanej na nowo wybudowanym Centrum Komunikacyjnym ul. Chramcówki 35A. Z uwagi na te zmiany z obsługi wyłączony zostanie przystanek Aleje 3-go Maja Dolne.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi