Strona główna » Tatrzańscy policjanci pomogli turyście z Holandii odnaleźć jego samochód
Aktualności Miasto Zakopane

Tatrzańscy policjanci pomogli turyście z Holandii odnaleźć jego samochód

Tatrzańscy policjanci kolejny już raz udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie pomagają mieszkańcom i turystom. Tym razem pomogli odnaleźć samochód starszego mężczyzny, który przyjechał pod Tatry z Holandii.

2 sierpnia ok. godziny 17.00 do oficera dyżurnego wpłynęła informacja, że ktoś najprawdopodobniej ukradł samochód Daihatsu na holenderskich numerach rejestracyjnych z parkingu pod Gubałówką. Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol, starszy mężczyzna, obywatel Holandii był przekonany, że to właśnie tutaj zaparkował swój samochód, a teraz go nie ma. Tatrzańscy policjanci zaopiekowali się seniorem i razem z nim postanowili odszukać jego samochód. Wcześniej ustalili, że wskazane miejsce jest mało prawdopodobne by ten samochód mógł tam parkować, gdyż objęte jest monitoringiem i obsługiwane przez parkingowych.

Na początku pomagały seniorowi przypadkowe osoby w tym inny turysta z polski, który biegle mówił w języku holenderskim. Ostatecznie sporo czasu zajęło odnalezienie samochodu seniora z Holandii. Daihatsu stał zaparkowany na parkingu za jednym z dużych sklepów tuż obok dworca kolejowego w Zakopanem przy ul. Kościuszki. Policjanci usłyszeli podziękowania turysty za pomoc w odnalezieniu jego samochodu. Senior ruszył w dalszą drogę.


źródło: Policja Zakopane

tagi