Strona główna » Gmina Poronin otworzyła nowy plac zabaw!
Aktualności Gmina Poronin

Gmina Poronin otworzyła nowy plac zabaw!

Wspólnie z uczniami ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Zębie, między Bustrykiem a Zębem, otworzyliśmy nowy plac zabaw, który stał się prawdziwym centrum radości i rozrywki dla dzieci. Uroczystość inaugurująca tę wyjątkową przestrzeń była pełna uśmiechów, balonów, baniek mydlanych oraz niezliczonych atrakcji, które cieszyły naszych najmłodszych mieszkańców przez cały dzień.

Na nowo otwartym placu zabaw dzieci miały okazję do odkrywania nowych przygód i spędzania czasu aktywnie. Wszystkie zaplanowane atrakcje, w tym zjeżdżalnie, huśtawki oraz różnego rodzaju gry i zabawy, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Maluchy mogły także zmierzyć się w klasycznej grze „kamień, papier, nożyce”, co dostarczyło im dodatkowej radości i rozrywki.

Wójt Gminy Poronin, pani Anita Żegleń, serdecznie podziękowała zaangażowanym pracownikom urzędu gminy oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do szybkiej i efektywnej realizacji tego projektu. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się stworzyć miejsce, które z pewnością przyczyni się do rozwoju naszej społeczności i zapewni radość dzieciom na wiele lat.

Niezwykle ważnym elementem wsparcia dla tego projektu było dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin turystycznych. Wartość całej inwestycji wyniosła imponujące 680 252,00 zł, a dofinansowanie w wysokości 461 745,00 zł znacząco przyczyniło się do jej realizacji.

Otwarcie nowego placu zabaw to nie tylko radosne wydarzenie dla naszych dzieci, ale także dowód na to, jak wspólna praca i wsparcie społeczności mogą przekształcić marzenia w rzeczywistość.

źródło fot: mat. prasowy, Gmina Poronin
/j

tagi