Strona główna » Konferencja Rektorów uczelni zawodowych. Wielkie debaty w Zakopanem i Nowym Targu
Aktualności Miasto Zakopane

Konferencja Rektorów uczelni zawodowych. Wielkie debaty w Zakopanem i Nowym Targu

W dniach 25-28 września 2023 roku Zakopane i Nowy Targ staną się miejscem ważnych dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z polskim szkolnictwem wyższym. To właśnie w tych miastach odbędzie się jubileuszowe, dziesiąte Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych (KRePUZ). Wydarzenie to organizowane jest przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu, która zostaje gospodarzem spotkania o ogólnopolskim znaczeniu.

Spotkanie zgromadzi członków KRePUZ, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Finansów, a także reprezentantów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Fundacji Instytut Edukacja Pro Futuro. To prestiżowe wydarzenie przyciągnie uwagę 41 rektorów z różnych uczelni zawodowych w Polsce, a także kluczowych postaci z ministerialnych struktur edukacyjnych.

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu ma zaszczyt być organizatorem tego ważnego wydarzenia po raz drugi. Poprzednią okazję do takiej roli miała w 2015 roku. Tym razem znów staje na wysokości zadania, tworząc odpowiednie warunki dla owocnych dyskusji i spotkań.

Celem X Zgromadzenia Plenarnego KRePUZ jest omówienie aktualnej problematyki związanej z polskim szkolnictwem wyższym. Wśród głównych tematów dyskusji znajdują się kwestie doskonalenia procesu kształcenia na uczelniach zawodowych, umiędzynarodowienie, funkcjonowanie i finansowanie tych placówek, a także perspektywy rozwoju i możliwości współpracy.

Spotkanie rektorów i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Finansów staje się okazją do analizy obecnych wyzwań, ale również do poszukiwania rozwiązań, które przyczynią się do dalszego rozwoju polskiego szkolnictwa wyższego. Wydarzenie to, choć lokalizowane w malowniczym Zakopanem i Nowym Targu, ma ogólnopolskie znaczenie i wpisuje się w dążenie do podnoszenia jakości edukacji na wszystkich szczeblach.

To nie tylko okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także do budowania relacji i partnerstw między uczelniami. X Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych to wydarzenie, które odzwierciedla ducha współpracy i zaangażowania w rozwijanie polskiego szkolnictwa wyższego.

źródło: mat. prasowy
/j

tagi