Strona główna » Czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych!
Aktualności Gmina Bukowina Tatrzańska

Czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych!

W minioną niedzielę, około godziny 8.00 rano, na DK49 w Białce Tatrzańskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów. Policja szybko przystąpiła do wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, a wyniki śledztwa są już dostępne.

Według ustaleń policji, przyczyną kolizji był manewr wyprzedzania, który wykonał młody kierowca. 21-letni kierujący Toyotą, nieostrożnie próbując wyprzedzić inny pojazd spowodował zderzenie z innym autem.

Konsekwencje tego zachowania były poważne zarówno dla pojazdów, jak i dla samych kierowców. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń cielesnych, ale oba auta ucierpiały i wymagają naprawy.

W wyniku przeprowadzonego dochodzenia, 21-letni kierowca Toyoty został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Ponadto, nałożono na niego karę w postaci 10 punktów karnych.

Warto podkreślić, że bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności i ostrożności każdego kierowcy. Kolizje i wypadki drogowe mogą być często skutkiem nieodpowiedniego zachowania za kierownicą. Dlatego tak istotne jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu przestrzegali przepisów, dostosowywali prędkość do warunków na drodze i zachowywali ostrożność.

źródło: Policja Zakopane
fot. KP PSP Zakopane
/j

tagi