Strona główna » Pierwszy śnieg na Podhalu (wideo)
Aktualności Miasto Zakopane

Pierwszy śnieg na Podhalu (wideo)

Temperatura jest nieco powyżej zera stopni Celsjusza. Śnieg szybko topnieje, ale to pierwszy opad śniegu tej jesieni. W ciągu dnia stanie się nieco cieplej i zacznie padać deszcz. W nocy na Kasprowym zanotowano -8,4 stopnia Celsjusza. Od jutra ma być cieplej. We wtorek w Zakopanem temperatura wyniesie 13 stopni Celsjusza, a w środę i czwartek nawet 18 stopni Celsjusza, przy słonecznej pogodzie. W Tatrach cały dzień będzie padać śnieg, a może spaść nawet kilkanaście centymetrów świeżego śniegu.

Komunikat turystyczny TPN informuje, że w wyższych partiach Tatr są trudne warunki do uprawiania turystyki. Na obszarach powyżej górnej granicy lasu leży świeży śnieg, występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. Silny wiatr oraz niski pułap chmur ograniczają widzialność na partiach graniowych. Na leśnych odcinkach szlaków występuje błoto i kałuże, a zwłaszcza rano mogą wystąpić oblodzenia.

Zaleca się, aby planując wycieczkę, wrócić ze szlaku przed zmrokiem, ponieważ dni stają się coraz krótsze. Warto także mieć przy sobie latarkę czołową. Pamiętaj, że na szlaku między Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków, więc należy być szczególnie ostrożnym. Dodatkowo, na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz – dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej występują utrudnienia z powodu remontu tych szlaków

źródło: TPN
/j

tagi