Strona główna » Tatrzański Park Narodowy naprawia szlaki po ostatniej wichurze
Aktualności Miasto Zakopane

Tatrzański Park Narodowy naprawia szlaki po ostatniej wichurze

fot. TPN

Ostatnia wichura, która przeszła przez te góry, pozostawiła po sobie wiele zniszczeń. Powalone drzewa, uszkodzone szlaki – to tylko część efektów siły wiatru, która nie omijała również Tatrzańskiego Parku Narodowego.

TPN, odpowiedzialny za zarządzanie tym obszarem, natychmiast podjął działania w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania szlaków i zminimalizowania wpływu wichury na bezpieczeństwo turystów i stan środowiska naturalnego. Informację o tym przedsięwzięciu podzielił z nami na swoim oficjalnym profilu na mediach społecznościowych, apelując jednocześnie o rozwagę dla wszystkich turystów,

Prace remontowe, którymi zajmuje się TPN, skoncentrowane są głównie na usuwaniu powalonych drzew, które blokują szlaki i mogą stanowić zagrożenie dla turystów. Apel o zachowanie ostrożności w górach to ważny przekaz od TPN. Mimo że prace naprawcze są w toku, niektóre obszary mogą nadal stanowić zagrożenie, a drogi i szlaki nie zawsze są w idealnym stanie. Dlatego wszyscy, którzy planują wyprawę w góry, powinni być przygotowani na niespodziewane trudności i przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

źródło: TPN
/j

tagi