Strona główna » Wiatr Halny nad Zakopanem: Strażacy i mieszkańcy stawiali czoła naturze
Aktualności Miasto Zakopane

Wiatr Halny nad Zakopanem: Strażacy i mieszkańcy stawiali czoła naturze

fot. PSP Zakopane

W ostatnich dniach mieszkańcy Zakopanego i okolic doświadczyli surowości natury w postaci silnego wiatru halnego, który dał się we znaki całej społeczności. Mimo że wiatr nie ustępuje, mieszkańcy tego malowniczego regionu oraz strażacy, jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotnicze Straże Pożarne, wspólnie działają, aby zminimalizować skutki tego trudnego okresu.

Komunikat strażaków z Zakopanego informuje, że działania straży oraz ochotników związane są z zabezpieczaniem uszkodzonych dachów na budynkach, usuwaniem drzew powalonych na drogi, linii energetycznych i chodników. Warto podkreślić, że w wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał, co jest niezmiernie istotne w tak trudnych warunkach.

Wiatr halny to zjawisko, które występuje w Tatrach i okolicach, charakteryzujące się ekstremalnie silnymi podmuchami wiatru, osiągającymi prędkości przekraczające nawet 100 km/h. W wyniku tego zjawiska, drzewa mogą być pochylone, dachy budynków narażone na uszkodzenia, a podróżowanie może być utrudnione. Mieszkańcy tego regionu są jednak przyzwyczajeni do takich sytuacji i dobrze przygotowani do działań w obliczu takiej pogody.

Przed godziną 21, wiatr wydaje się nieco osłabł, co może stanowić ulgę dla mieszkańców i służb ratowniczych. Jednakże prognozy meteorologiczne sugerują, że wiatr może ponownie przybrać na sile, zwłaszcza rano. Dlatego ważne jest, aby pozostawać czujnym i przestrzegać wszelkich ostrzeżeń wydawanych przez służby meteorologiczne oraz lokalne władze.

źródło: OSP, PSP Zakopane
/j

fot. J. Lasiak/ PSP Zakopane

tagi