Strona główna » Dudziarski koncert finałowy w Poroninie!
Aktualności Gmina Poronin

Dudziarski koncert finałowy w Poroninie!

W czwartek, 23 listopada 2023 roku, o godzinie 18:00, w lokalnej świetlicy GOK w Poroninie odbędzie się uroczysty dudziarski koncert finałowy. To wyjątkowe wydarzenie stanowi kulminacyjny moment związany z realizacją projektu „Prowadzenie nauki w zakresie gry na instrumencie pasterskim – dudy podhalańskie”.

Projekt ten jest realizowany w ramach zadania finansowanego ze środków ministerstwa odpowiedzialnego za kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego, w obszarze Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023.

Ta inicjatywa była nie tylko okazją do nauki gry na tradycyjnym instrumencie muzycznym, jakim są dudy podhalańskie, ale także do podtrzymywania i promowania lokalnej kultury. Koncert finałowy będzie świetnym podsumowaniem wszelkich działań, wysiłku i zaangażowania, jakie społeczność włożyła w ten projekt.

Wydarzenie to jest oczekiwane z wielkim entuzjazmem przez wszystkich uczestników projektu oraz mieszkańców okolicy. To także okazja do zaprezentowania efektów pracy i postępów uczestników podczas okresu trwania projektu.

Zaproszeni są wszyscy zainteresowanych muzyką, kulturą regionalną oraz tradycją do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest owocem wspólnej pracy i zaangażowania społeczności w rozwój lokalnej kultury muzycznej.

źródło: GOK
/j

tagi