Strona główna » Zaprzysiężenie nowych ratowników TOPR!
Aktualności Miasto Zakopane

Zaprzysiężenie nowych ratowników TOPR!

fot. Julita Chudko Photography

18 listopada 2023 roku był wyjątkowym dniem dla lokalnej społeczności, która obchodziła Dzień Ratownika TOPR. To święto nie tylko upamiętniało trudną i heroiczna pracę ratowników górskich, ale również stało się okazją do uhonorowania nowych członków, którzy złożyli uroczystą przysięgę.

17 świeżo upieczonych ratowników dołączyło do szeregów TOPR, gotowych służyć i chronić życie na stokach górskich. To moment ogromnego znaczenia, gdzie ich determinacja, poświęcenie i gotowość do akcji ratunkowych zostały oficjalnie zatwierdzone. Wszystkim nowym członkom składamy serdeczne gratulacje, życząc im wyłącznie udanych i bezpiecznych interwencji w ratowaniu życia.

Po uroczystej ceremonii, nastąpiła nieoficjalna część świętowania, w której wzięli udział liczni Przyjaciele. To był czas, aby wspólnie celebrować, dzielić się historiami oraz wspomnieniami związanych z ich heroicznymi działaniami.

Nie sposób również nie wspomnieć o ważnym wsparciu i gościnności, jaką okazało schronisko PTTK nad Morskim Okiem. Ich uprzejmość i zaangażowanie sprawiły, że to święto miało odpowiednie miejsce do celebracji oraz oddania hołdu ratownikom, którzy codziennie narażają swoje życie, aby chronić inne.

źródło: TOPR
fot. Julita Chudko
/j

tagi