Strona główna » W góry tylko na zimówkach! Policja apeluje o ostrożność!
Aktualności Miasto Zakopane

W góry tylko na zimówkach! Policja apeluje o ostrożność!

fot. PSP Zakopane

Pierwszy śnieżny weekend na drogach przyniósł ze sobą pierwsze wyzwania dla kierowców. Pomimo braku poważnych zdarzeń drogowych, tatrzańscy policjanci odnotowali cztery kolizje, które na szczęście nie spowodowały poważniejszych obrażeń.

Jedno z incydentów miało miejsce na zakopiańskiej Pardałówce w niedzielę popołudniu. Samochód marki Audi z wypożyczalni prowadzony przez obcokrajowca z Bliskiego Wschodu uczestniczył w zdarzeniu. Kierowca, próbując uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup. Na szczęście, nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

Zbliżający się tydzień zapowiada kolejne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, szczególnie w warunkach zimowych. Podkreśla się, że opony zimowe są kluczowe dla bezpieczeństwa podczas podróży w warunkach zimowych. Ich odpowiednie wykorzystanie może znacząco wpłynąć na redukcję ryzyka kolizji oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby dostosowali swoje pojazdy do warunków atmosferycznych, zwłaszcza gdy drogi pokryte są śniegiem lub są oblodzone. Zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa na drodze to wspólny obowiązek każdego uczestnika ruchu drogowego.

źródło: asp. sztab. Roman Wieczorek
/j

tagi