Strona główna » Nowe światło dla Zakopanego – Inwestycja w modernizację oświetlenia
Aktualności Miasto Zakopane

Nowe światło dla Zakopanego – Inwestycja w modernizację oświetlenia

Zakopane, malownicza perła położona w sercu Tatr, przygotowuje się do nowego etapu rozwoju dzięki zainicjowanej inwestycji w modernizację oświetlenia miejskiego. W ramach 9. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych „Rozświetlamy Polskę”, Gmina Miasto Zakopane otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1.799.680,00 zł na rewolucyjną modernizację systemu oświetlenia.

Ta znacząca inwestycja skupi się na wymianie nieefektywnych opraw na nowoczesne źródła światła typu LED. Planowane jest zastąpienie 1184 sztuk istniejących, wyeksploatowanych opraw wysokoprężnych energooszczędnymi odpowiednikami. Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz stworzenie właściwych warunków oświetleniowych.

Wprowadzenie nowych opraw oświetleniowych opartych na technologii LED to nie tylko krok w kierunku zrównoważonej gospodarki energetycznej, ale także istotny krok w poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i uczestników ruchu drogowego. Nowoczesne systemy oświetlenia pomogą stworzyć lepsze warunki widoczności na ulicach, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

Niezwykle istotnym aspektem tej inwestycji jest przewidywane znaczne zmniejszenie zużycia energii, co przekłada się na korzyści ekologiczne dla miasta. Poprawa efektywności energetycznej jest nie tylko krokiem w stronę zrównoważonej przyszłości, ale również sposobem na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie to inwestycja w jakość życia mieszkańców Zakopanego. Wprowadzenie tych zmian stanowi kolejny krok w kierunku nowoczesnego miasta, które dba o środowisko i bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Dzięki tej inwestycji, Zakopane pragnie świecić jasnym światłem nowoczesności oraz troski o środowisko naturalne, przyczyniając się do tworzenia przyjaznego i bezpiecznego miejsca do życia.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi