Strona główna » Nocna akcja wywozu śniegu!
Aktualności Miasto Zakopane

Nocna akcja wywozu śniegu!

Miłośnicy zimy i mieszkańcy Zakopanego nieustannie śledzą prognozy pogody w oczekiwaniu na kolejne opady śniegu. Urząd Miasta Zakopane przekazał ważne informacje dotyczące nocnej akcji wywozu śniegu, która zostanie przeprowadzona po ustaniu dzisiejszych opadów.

Spółka TESKO TKGK Sp. z o.o., odpowiedzialna za utrzymanie dróg publicznych, przystąpi w dniu 7/8. 12. 2023 r. do akcji, mającej na celu usunięcie nadmiaru śniegu z terenów dróg publicznych w mieście. Priorytetem będzie odśnieżenie dróg o największym natężeniu ruchu drogowego i pieszego.

Niezbędne działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz ułatwienie poruszania się zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich właścicieli pojazdów o ich usunięcie z terenów zatok postojowych oraz chodników. To kluczowe, aby umożliwić sprawną pracę ekipom zajmującym się odśnieżaniem.

Jednocześnie Urząd Miasta informuje, że w ciągu dnia kontynuowane będą działania związane z usuwaniem śniegu, jednakże punktowo, aby nie generować utrudnień w ruchu drogowym. Skupimy się na miejscach, które najbardziej tego wymagają, takich jak miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych czy inne obszary, gdzie nadmiar śniegu jest szczególnie uciążliwy dla mieszkańców i użytkowników dróg.

Nocna akcja wywozu śniegu to część kompleksowych działań podejmowanych przez władze miasta, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom w okresie zimowym.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi