Strona główna » Polsko-Gruzińskie szkolenie ratowników górskich
Aktualności Miasto Zakopane

Polsko-Gruzińskie szkolenie ratowników górskich

Od 3 do 7 grudnia w malowniczym rejonie Hali Gąsienicowej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – wspólne szkolenie Ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Gruzińskich Ratowników górskich z Kazbegi i Svanetii.

Głównym celem szkolenia było poszerzenie wiedzy z zakresu ratownictwa zimowego, przygotowanie do działań związanych z organizowanym ratownictwem lawinowym, a także doskonalenie umiejętności transportu poszkodowanych w terenie o trudnym charakterze śnieżno-skalnym. Dodatkowo, uwaga została skoncentrowana na technikach ratownictwa ścianowego z zastosowaniem nowoczesnych lin typu Dyneema.

Atmosfera podczas szkolenia była wyjątkowo serdeczna i otwarta, co spotkało się z entuzjazmem i zaangażowaniem zarówno ze strony polskich, jak i gruzińskich ratowników. Wymiana doświadczeń oraz wspólne praktyki ratownicze stanowiły istotny element tego wydarzenia.

Projekt został współfinansowany w ramach współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, co podkreśla międzynarodowy charakter oraz znaczenie wymiany doświadczeń między różnymi krajami. Dodatkowe wsparcie i zaangażowanie zapewniła polska ambasada w Tbilisi.

Tego typu inicjatywy nie tylko poszerzają wiedzę i umiejętności ratowników, ale także wzmacniają więzi między narodami, umożliwiając wymianę najlepszych praktyk oraz budowanie solidarności i wsparcia między społecznościami ratowniczymi na całym świecie.

źródło: TOPR
/j

tagi