Strona główna » Wystawa „Człowiek w meloniku. Wojciech Korfanty” w Stacji Kultura Zakopane
Aktualności Miasto Zakopane

Wystawa „Człowiek w meloniku. Wojciech Korfanty” w Stacji Kultura Zakopane

Stacja Kultura Zakopane, świeżo wykreowana miejska ostoja kultury, stanie się świadkiem wyjątkowego wydarzenia. To tutaj, w nowo powstałej przestrzeni oddanej sztuce i dziedzictwu, zagości niezwykła ekspozycja poświęcona jednej z najważniejszych postaci Górnego Śląska oraz wybitnemu orędownikowi niepodległej Polski – Wojciechowi Korfantemu.

Instytut im. Wojciecha Korfantego, zasłużony w pielęgnowaniu dziedzictwa i pamięci o postaciach kluczowych dla historii naszego kraju, z radością prezentuje wystawę „Człowiek w meloniku. Wojciech Korfanty”. To wydarzenie, które nie tylko ukazuje sylwetkę i znaczenie tego wybitnego działacza, ale także wpisuje się w historię Zakopanego, rozszerzając horyzonty kulturowe tego malowniczego miejsca.

Zaproszenie do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu skierowane jest przez gospodarzy Stacji Kultura Zakopane – Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, którzy wraz z twórcami Instytutu im. Wojciecha Korfantego serdecznie zapraszają na wernisaż, który odbędzie się 19 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00.

Wyjątkowym uzupełnieniem wernisażu będzie spotkanie autorskie, związane z premierą najnowszej publikacji pt. „Korfanty, jakiego nie znacie”. To doskonała okazja, by zgłębić tajemnice postaci, której wkład w historię Polski był niezwykle istotny, a która nadal pozostaje fascynującym punktem odniesienia dla badaczy, pasjonatów historii oraz wszystkich tych, którzy pragną zgłębić korzenie niepodległego państwa.

Niech więc Stacja Kultura Zakopane stanie się miejscem, gdzie historia splata się z teraźniejszością, a dziedzictwo spotyka się z nowoczesnością. To nie tylko wydarzenie kulturalne, lecz prawdziwe zaproszenie do podróży przez wątki ważne dla kształtowania tożsamości narodowej. Zapraszamy serdecznie – do odkrywania historii w kontekście nowych przestrzeni i inspirujących wydarzeń.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi