Strona główna » Istotna zmiana dotycząca wjazdu na Gubałówkę. Co z osobami zamieszkującymi ten obszar?
Aktualności Miasto Zakopane

Istotna zmiana dotycząca wjazdu na Gubałówkę. Co z osobami zamieszkującymi ten obszar?

Władze Zakopanego zaostrzają restrykcje dotyczące ruchu drogowego na ul. Stanisława Zubka, biegnącej przez obszar Gubałówki. Mieszkańcy oraz turyści przebywający w pobliskich pensjonatach wyrażają zaniepokojenie i pytają, jakie będą dla nich konsekwencje. Według wypowiedzi Marka Trzaskosia, komendanta Straży Miejskiej, zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający hotele będą mieli możliwość wjazdu na Gubałówkę na dotychczasowych warunkach.

Dla pojazdów zaopatrzenia wjazd na ulice: Stanisława Zubka, Droga przez Gubałówkę Furmanowa możliwy będzie w godzinach od 18.00 do 9.00. Do tej pory samochody te mogły wjeżdżać do godz. 11, kiedy już szczytem Gubałówki spacerowały setki turystów. 

Pracownicy, którzy dojeżdżają do pracy na ul. St. Zubka, będą mogli pokonywać tą trasę jedynie za pomocą identyfikatorów wydawanych przez burmistrza Zakopanego.

„Identyfikatory zezwalające na wjazd pracownikom dojeżdżającym do pracy na ul. St. Zubka uzyskać można poprzez złożenie stosownego wniosku w Urzędzie Miasta Zakopane. Zmiana organizacji ruchu została wprowadzona z uwagi na szczególny charakter ul. Stanisława Zubka, ul. Droga przez Gubałówkę oraz ul. Furmanowa oraz koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenia natężenia ruchu kołowego, jak również wyeliminowania możliwości wjazdu pojazdów nieuprawnionych” – informuje zakopiański Urząd Miasta.

Mieszkańcy Gubałówki wyrażają zaniepokojenie, pytając, czy zostali uwzględnieni w planowanych zmianach dotyczących organizacji ruchu. Niektórzy z nich prowadzą pensjonaty i wynajmują pokoje. Jedna z mieszkanek stwierdziła, że czują się pominięci, mimo że tereny, na których powstała droga, zostały oddane.

Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej, tłumaczy, że mieszkańcy i goście hotelowi nadal będą mieli możliwość wjazdu na Gubałówkę na dotychczasowych zasadach. Podkreśla, że w tej kwestii nie przewiduje się zmian – mieszkańcy mogą korzystać z drogi, a ich goście powinni posiadać potwierdzenie wynajmu kwatery.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi