Strona główna » Serca ze stali postawione w centrum Zakopanego. Do czego będą służyć?
Aktualności Miasto Zakopane

Serca ze stali postawione w centrum Zakopanego. Do czego będą służyć?

Zakopane, miejsce przesiąknięte historią, kulturą i naturalnym pięknem, od dzisiaj zyskuje nowy romantyczny akcent. Jeśli masz ochotę na symboliczne wyrażenie miłości wraz z partnerem lub partnerką, teraz masz doskonałą okazję dzięki specjalnie przygotowanemu miejscu na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z ulicą Kościuszki.

W sercu Zakopanego pojawiło się serce ze stali, które zostało zamontowane z myślą o zakochanych. To tu, w tym magicznym miejscu, można zawiesić kłódkę z symbolicznym przesłaniem, wyrażając w ten sposób trwałość uczuć i zobowiązanie. Jest to niewątpliwie gest pełen emocji i symboliki, pozwalający parze umocnić swoją więź w sposób niezwykły.

Jednakże, ważne jest, aby pamiętać o pewnych wytycznych. Miasto apeluje o to, aby kłódki nie trafiały na mosty w okolicy. Dlaczego? Mosty, choć piękne, nie są przystosowane do przechowywania dodatkowego ciężaru, którym są kłódki. Ich waga może stwarzać realne zagrożenie dla konstrukcji mostów. Dlatego też, z całym szacunkiem dla ich pierwotnego przeznaczenia, władze zachęcają do zostawienia mostów w spokoju, a sercu miejsca – którym jest to specjalne serce ze stali – przeznaczyć te wyjątkowe kłódki miłości.

Ale to nie koniec tej romantycznej historii. Wkrótce planowane jest zamontowanie kolejnych serc ze stali, aby jeszcze więcej par mogło uwiecznić swoje miłosne momenty w sercu Zakopanego. Te nadchodzące zmiany są zapowiedzią jeszcze bardziej romantycznych i magicznych chwil dla odwiedzających to urokliwe miejsce.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi