Strona główna » Jak Zakopane dba o zimowe utrzymanie dróg i chodników ?
Aktualności Miasto Zakopane

Jak Zakopane dba o zimowe utrzymanie dróg i chodników ?

fot. UM Zakopane

Pomimo nieco łagodniejszych temperatur, służby miejskie w Zakopanem nie zwalniają tempa i kontynuują intensywną akcję przygotowań na zimę 2023/2024. Burmistrz Miasta Zakopane, pełniący funkcję zarządcy dróg gminnych, ponownie zlecił odśnieżanie znacznej liczby chodników, utrzymując tradycję z lat poprzednich. Co więcej, każdy kolejny rok przynosi ze sobą zwiększenie zakresu tego istotnego przedsięwzięcia.

Podczas tegorocznej akcji zima Zakopane zaangażowało się w odśnieżanie chodników o łącznej długości ponad 31,5 km, co stanowi obszar o powierzchni aż 92,500 m2. Te imponujące liczby wskazują na systematyczne zwiększanie zakresu prac odśnieżania, co jest wyraźnym dowodem na troskę o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz turystów odwiedzających to urokliwe miasto.

Porównując obecne przedsięwzięcie z akcją zimową sprzed kilku lat, w sezonie 2014/2015 odśnieżono zaledwie 14,13 km chodników, co stanowiło obszar 44,886 m2. Ta różnica w zakresie odśnieżania świadczy o ogromnym postępie i zaangażowaniu służb miejskich w poprawę infrastruktury zimowej miasta.

Akcja odśnieżania chodników to nie tylko kwestia sprawnego usuwania śniegu, ale również dowód na zaangażowanie miasta w tworzenie warunków sprzyjających komfortowemu poruszaniu się pieszych.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi