Strona główna » Kenar zaprasza na Aukcję Artystyczną na rzecz pomnika Kurierów Tatrzańskich
Aktualności Miasto Zakopane

Kenar zaprasza na Aukcję Artystyczną na rzecz pomnika Kurierów Tatrzańskich

Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem zaprasza na aukcję artystyczną, która odbędzie się 17 grudnia 2023 roku o godzinie 16:00 w Centrum Kultury Rodzimej, w willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27. To wyjątkowe wydarzenie jest owocem współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz młodzieżowych radnych miasta Zakopane.

Aukcja artystyczna ma charakter charytatywny i będzie stanowić wsparcie dla inicjatywy związanej z realizacją pomnika upamiętniającego Kurierów Tatrzańskich. Jest to niezwykle ważny projekt, który ma na celu uczczenie i upamiętnienie bohaterskich działań tatrzańskich kurierów w okresie II wojny światowej.

Licytowane prace zostały wykonane przez utalentowanych pedagogów oraz zdolnych uczniów naszego Liceum Plastycznego. To unikatowe dzieła sztuki, które powstały z zaangażowaniem i pasją, będące wyrazem kreatywności i umiejętności artystycznych naszej społeczności szkolnej.

Niech to wydarzenie będzie nie tylko okazją do nabycia unikatowych dzieł sztuki, ale przede wszystkim do wsparcia szlachetnego celu i uczczenia pamięci tych, którzy w niełatwych czasach stanęli na straży wartości i wolności.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi