Strona główna » Ostrzeżenie przed trudnymi warunkami pogodowymi
Aktualności Miasto Zakopane

Ostrzeżenie przed trudnymi warunkami pogodowymi

Mieszkańcy Zakopanego i okolic, przygotujcie się na intensywne warunki pogodowe, które mogą znacząco wpłynąć na codzienne życie i bezpieczeństwo. Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenie dotyczące silnych zawiei i zamieci śnieżnych oraz intensywnych opadów, które mają wystąpić od godziny 15:00 dnia 22 grudnia 2023 roku do godziny 08:00 dnia 23 grudnia 2023 roku.

Prognozy meteorologiczne wskazują na ekstremalne warunki atmosferyczne, spowodowane nadchodzącymi opadami śniegu i wiatrem osiągającym średnią prędkość do 35 km/h, z porywami nawet do 70 km/h. Te warunki będą dominować głównie z zachodu i północnego zachodu, co może prowadzić do ograniczenia widoczności oraz utrudnień w podróżowaniu.

Jednak to nie wszystko, co przewidują specjaliści. Od godziny 12:00 dnia 22 grudnia 2023 roku do godziny 21:00 tego samego dnia prognozowane są dodatkowo silne podmuchy wiatru, osiągające średnią prędkość do 40 km/h, a miejscami porywy nawet do 80 km/h, nadciągające z zachodu.

Zgodnie z prognozami meteorologicznymi, opady śniegu mają spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. To istotne zagrożenie dla lokalnej infrastruktury i codziennego funkcjonowania.

W obliczu tych niebezpiecznych warunków pogodowych, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz podjęcie niezbędnych środków ostrożności. Warto rozważyć ograniczenie podróży i wychodzenie z domu, jeśli nie jest to konieczne. W przypadku konieczności wyjścia, należy być odpowiednio przygotowanym, posiadać pełne wyposażenie zimowe oraz śledzić bieżące ostrzeżenia meteorologiczne.

Wszystkie najnowsze informacje na temat pogody można śledzić na stronie internetowej Instytutu Meteorologii oraz lokalnych stacji radiowych i telewizyjnych. Zachęcamy do regularnego sprawdzania ostrzeżeń i aktualizacji dotyczących warunków pogodowych.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi