Strona główna » Poważny wypadek na skuterze śnieżny. Policja wyjaśnia okoliczności
Aktualności

Poważny wypadek na skuterze śnieżny. Policja wyjaśnia okoliczności

fot. zdj. poglądowe KPP Zakopane

Tatrzańscy policjanci zostali wezwani we wtorek, 2 stycznia 2024 roku, do interwencji w związku z poważnym wypadkiem, który miał miejsce na terenie leśnym w okolicach Zakopanego. Według zgłoszenia, na zboczu Bachledzkiego Wierchu, młoda kobieta kierująca skuterem śnieżnym uderzyła z dużą siłą w drzewo, doznając poważnych obrażeń ciała. Służby ratownicze oraz policja natychmiast udały się w trudno dostępne miejsce zdarzenia. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Z powodu utraty przytomności, kobieta została przetransportowana śmigłowcem TOPR do oddziału neurologii Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie lekarze toczą walkę o jej życie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny terenu wypadku, a skuter śnieżny został zabezpieczony dla badań przez specjalistów. Z wstępnych ustaleń wynika, że grupa sześciu osób wypożyczyła skutery z pobliskiej wypożyczalni. Niestety, żadna z osób nie była wyposażona w kask ochronny. Dodatkowo, dla niektórych z nich był to debiut na skuterze śnieżnym. Służby podejrzewają, że do tragedii doszło, gdy 22-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, wjeżdżając na nierówność terenu, co spowodowało utratę równowagi i bezkontrolowane przyspieszenie, skutkując kolizją z drzewem. W chwili zderzenia kobieta była trzeźwa.

Aktualnie policja, we współpracy z prokuraturą, przeprowadza dochodzenie w sprawie potencjalnego narażenia życia lub zdrowia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Jednocześnie apelują o rozwagę podkreślając, że jazda na skuterze śnieżnym wymaga odpowiedniego przygotowania i przeszkolenia. Przypominają również, że zgodnie z regulaminami wypożyczalni, obowiązkowe jest noszenie kasków ochronnych. Jazda tymi pojazdami jest dozwolona tylko w wyznaczonych miejscach, zabrania się natomiast poruszania nimi po drogach publicznych.

Wszystkie te działania mają na celu podniesienie świadomości oraz bezpieczeństwa podczas korzystania z tego typu sprzętu, by uniknąć podobnych tragicznych incydentów w przyszłości.

źródło: Asp. Sztab. Roman Wieczorek Biuro Prasowe Policji
/j

tagi