Strona główna » W Zakopanem pojedziesz komunikacja miejską za darmo!
Aktualności Miasto Zakopane

W Zakopanem pojedziesz komunikacja miejską za darmo!

Rusza nowy rok, a wraz z nim rewolucyjna zmiana dla mieszkańców Zakopanego – od 1 stycznia podróżowanie komunikacją miejską stało się zupełnie darmowe! To niezwykła inicjatywa wprowadzona przez Burmistrza Miasta Zakopane, Leszka Dorulę, mająca na celu ułatwienie codziennych przemieszczeń i poprawę jakości życia w mieście.

Zakopiańska Karta Mieszkańca staje się kluczem do swobodnych podróży po malowniczych terenach Zakopanego. Bez względu na pogodę czy porę roku, mieszkańcy, uczniowie szkół podstawowych, zawodowych, średnich, osoby w wieku powyżej 60 oraz 70 lat oraz kierowcy korzystający z parkingu Parkuj i Jedź będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo.

Projekt uchwały, wprowadzony przez Burmistrza, zmieniający zasady dotyczące ulgowych przejazdów oraz taryf w publicznym transporcie zbiorowym na terenie Zakopanego, to krok naprzód w zapewnieniu bezpiecznych, ekologicznych i wygodnych środków transportu dla wszystkich.

Ta inicjatywa ma za zadanie wspierać mobilność w mieście, zmniejszyć ruch samochodowy oraz wpłynąć korzystnie na środowisko naturalne poprzez promowanie alternatywnych środków transportu. Dodatkowo, możliwość swobodnego przemieszczania się po mieście bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat przyczyni się do zwiększenia aktywności społeczności lokalnej.

Darmowa komunikacja miejska staje się nie tylko udogodnieniem, ale również sposobem na wspieranie idei ekologii oraz poprawę jakości życia mieszkańców Zakopanego. To krok w stronę nowoczesności, w której przemieszczanie się po mieście staje się proste, przyjazne dla portfela i środowiska naturalnego.

Tak więc, od 1 stycznia Zakopane staje się miejscem, gdzie podróżowanie komunikacją miejską nie kosztuje nic, a Zakopiańska Karta Mieszkańca to klucz do swobodnych podróży po malowniczych terenach tego wyjątkowego miejsca.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi