Strona główna » Przebudowa dróg w Cyrhli: Inwestycja w bezpieczeństwo i infrastrukturę dla mieszkańców
Aktualności Miasto Zakopane

Przebudowa dróg w Cyrhli: Inwestycja w bezpieczeństwo i infrastrukturę dla mieszkańców

fot. UM Zakopane

Nowy rok przynosi świetne wieści dla mieszkańców Cyrhli i Hrubego. Gmina Miasto Zakopane, dążąc do poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu życia w regionie, zakończyła 2023 rok podpisując umowę na modernizację dróg. Ta inwestycja ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości infrastruktury komunikacyjnej oraz zwiększenia bezpieczeństwa na lokalnych trasach.

Umowa obejmuje przebudowę dróg Toporowa Cyrhla i Hrube Wyżne. W budżecie Miasta Zakopane przeznaczono niemalże 4 000 000 złotych na te prace. Jest to kolejny etap prac modernizacyjnych w tym rejonie, które stanowią część szerszego programu poprawy stanu infrastruktury drogowej.

W ramach II etapu prac planowana jest przebudowa odcinka drogi Toporowa Cyrhla o długości 362,50 metra. Zakres prac obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę prawostronnego chodnika, utwardzenie pobocza, budowę nowoczesnego oświetlenia ulicznego typu LED oraz kanalizacji deszczowej. Natomiast w ramach III etapu zaplanowano przebudowę odcinka drogi Hrube Wyżne o długości 380 metrów, obejmującą nową nawierzchnię asfaltową, utwardzone pobocza oraz nowe oświetlenie uliczne LED.

Wraz z pracami modernizacyjnymi, na zlecenie Polskiej Spółki Gazowej S.A., planowane jest także wybudowanie sieci gazowej wraz z przyłączami w pasach drogowych. Całkowita modernizacja obejmie odcinek drogi o długości około 740 metrów.

Przebudowa tych dróg stanowi kontynuację zakończonych prac I etapu, który obejmował m.in. przebudowę drogi z poboczami oraz budowę odwodnienia na odcinku drogi Toporowa Cyrhla do Szkoły Podstawowej nr 7.

Pierwsza narada koordynacyjna z wykonawcą robót drogowych, Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A., oraz przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowej S.A., odbyła się 4 stycznia 2024 roku. Jej celem było sprawniejsze i szybsze przeprowadzenie inwestycji.

Inwestycja ta nie tylko poprawi stan dróg, ale także wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz zwiększy komfort podróży po tych trasach. To istotny krok w rozwoju infrastruktury lokalnej, który będzie miał pozytywny wpływ na życie społeczności lokalnej w Zakopanem.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi