Strona główna » Kolejne mroźne dni na Podhalu!
Aktualności

Kolejne mroźne dni na Podhalu!

Zbliżający się front zimowej aury wywołuje poważne obawy wśród mieszkańców i turystów odwiedzających malownicze tereny Zakopanego i jego okolic. Prognozy meteorologiczne ostrzegają przed gwałtownym spadkiem temperatury, przynosząc ze sobą ekstremalne warunki atmosferyczne od godziny 06:39 dnia 10.01.2024 do godziny 09:00 dnia 11.01.2024.

Noc z 10 na 11 stycznia przyniesie spadek temperatury minimalnej do zakresu od -17°C do -15°C, a lokalnie może spaść nawet do mroźnych -19°C. Środa nie będzie łaskawa – prognozowana temperatura maksymalna wahać się będzie między -10°C a -7°C, z lokalnymi obszarami, gdzie termometry wskażą nawet -13°C. Dodatkowo, wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h sprawi, że odczucie zimna może być jeszcze bardziej dotkliwe.

Kierowcy powinni być szczególnie czujni i przygotowani na trudne warunki na drogach. Mroźna pogoda może sprawić, że nawierzchnia stanie się śliska i niebezpieczna, zwiększając ryzyko kolizji. Zaleca się ograniczenie podróży do niezbędnego minimum.

Pamiętajmy również o naszych zwierzętach – zapewnijmy im odpowiedni schronienie i ochronę przed chłodem.

Niezwykle ważne jest monitorowanie komunikatów meteorologicznych oraz reagowanie na wszelkie ostrzeżenia wydane przez lokalne służby. Pamiętajmy, że ostrożność i odpowiednie przygotowanie są kluczowe w tak skrajnych warunkach pogodowych.

Mimo piękna krajobrazów zimowego Zakopanego i okolic, niebezpieczne warunki atmosferyczne wymagają naszej uwagi i odpowiedzialności. Dbajmy o siebie nawzajem i bądźmy gotowi na wszelkie zmiany, jakie może przynieść ten nietypowy front zimowej aury.

źródło: IMGW
fot. UM Zakopane
/j

tagi