Strona główna » Koncert zespołu im. Klimka Bachledy oraz Hanki Wójciak
Aktualności Miasto Zakopane

Koncert zespołu im. Klimka Bachledy oraz Hanki Wójciak

XV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” zaprasza na kolejne koncerty w ramach festiwalu.

13 stycznia, w sobotę o godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają na Mszę Świętą, a po niej koncert Zespołu im. Klimka Bachledy
pt. „Lecom ku nom lecom, ej kolendowe nutki…” w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Cyrhla 37

14 stycznia w niedzielę o godzinie 11.00 koncert rozpocznie Msza Święta, a po niej koncert zimowy poezją Wandy Czubernatowej i Hanki Nowobielskiej zdobiony w wykonaniu KAPELI Hanki Wójciak Kościół pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, ul. Harenda 14a.

Zwyczaj kolędowania, tak bardzo lubiany w całej Polsce, a zwłaszcza w Zakopanem i na Podhalu, sięga czasów św. Franciszka z Asyżu. „Godni cas” kiedy w domach i kościołach rozbrzmiewają „kolędowe nutki”, przenosi nas w zimową scenerię, dom wypełniony zapachem choinki i wspólne spotkania. Najstarszą polską kolędą jest „Zdrów bądź Królu Anielski” z 1424r, a góralska pastorałka „Hej malućki, malućki” co pewien czas zyskuje nowe strofy.

Co roku, od 14 lat Miasto Zakopane i Parafie Zakopiańskie organizują koncerty kolędowe, aby przybliżyć tajemnicę narodzin Chrystusa. Podczas Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze, ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…” w zakopiańskich kościołach zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki i najnowsze, współczesne kompozycje. Wspólny kolędowy śpiew Artystów i Wiernych będzie rozbrzmiewał w Zakopanem od Wigilii Bożego Narodzenia do Święta Matki Bożej Gromnicznej.

W tegorocznej, 14 edycji będzie można posłuchać znakomitych wykonawców, związanych zarówno z Podhalem jak również znanych z całej Polski. Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy: Parafialny Regionalny Zespół„Giewont” z Zakopanego- Olczy, Zespół im. Klimka Bachledy, Zespół „Hop – Cup”, Annę Gąsienicę – Byrcyn, Megitzę, Kapelę Hanki Wójciak, Hannę Zbyryt, Barbarę Gąsienica- Giewont, Halinę Frąckowiak, Rodzinę Janostinowców z Zuberca, Podhalańską grupę Kalina, Zespół Khareba z Gurjaani w Gruzji, a także wielu innych znakomitych artystów.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi