Strona główna » Ślubowanie funkcjonariuszy Policji. Zakopane zyska nowych Policjantów!
Aktualności Miasto Zakopane

Ślubowanie funkcjonariuszy Policji. Zakopane zyska nowych Policjantów!

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 102 nowych funkcjonariuszy Policji. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele władz Wojewoda Małopolski pan Krzysztof Jan Klęczar, kadra kierownicza małopolskiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem. Zakopiańska Policja zyska troje nowych policjantów.

Po wprowadzeniu sztandaru i odczytaniu słów roty ślubowania przez Komendanta Ledziona, nowi policjanci otrzymali legitymacje służbowe i zasady etyki zawodowej od Wojewody Klęczara.

W swoim przemówieniu Komendant Ledzion podkreślił wagę wyboru zawodu policjanta oraz zobowiązanie do służby dla Ojczyzny. Wspomniał także o znaczeniu przestrzegania zasad etyki zawodowej. Wojewoda Klęczar podziękował nowym funkcjonariuszom za ich poświęcenie i zaznaczył, że ich służba jest kluczowa dla bezpieczeństwa mieszkańców. Kapelan ks. Łukasz Michalczewski życzył młodym policjantom odwagi i empatii w pełnieniu ich obowiązków.

Po ceremonii, nowi policjanci przystąpią do szkolenia zawodowego, które obejmie zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, m.in. przepisy prawa, taktyki i techniki interwencji, oraz umiejętności strzeleckie. Po ukończeniu szkolenia, policjanci rozpoczną codzienną służbę w różnych jednostkach, między innymi w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, czy w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie i innych miejscowościach.

To było szóste przyjęcie do Policji w 2023 roku, a planowane jest kolejnych pięć naborów w 2024 roku w Małopolsce.

źródło: Policja Małopolska
/j

tagi