Strona główna » Paweł Chowaniak stracił życie pod lawiną, znaleziono też drugie zwłoki
Aktualności Miasto Zakopane

Paweł Chowaniak stracił życie pod lawiną, znaleziono też drugie zwłoki

fot. facebook

W ostatnich dniach doszło do dramatycznej tragedii w Tatrach, gdzie życie stracił Paweł Chowaniak, znany aktywista społeczny. Zginął schodząc z Gerlachu, najprawdopodobniej w wyniku lawiny. Tatromaniak donosi, że pod najwyższym szczytem w Tatrach znaleziono dwie ofiary.

Rafał Raczyński, członek grupy Tatromaniacy, przekazał informację o tragicznej śmierci Pawła Chowaniaka. Mężczyzna zginął podczas zejścia z Gerlacha, prawdopodobnie w wyniku porwania przez lawinę. Ratownicy ze słowackiej Horskiej Zachrannej Służby transportowali zwłoki.

Paweł Chowaniak był osobą niezwykle sympatyczną i pozytywną. Jeszcze kilka dni temu przesyłał zdjęcia śmieci zebranych w Tatrach. Jego aktywność społeczna była znana, a na profilu na Facebooku często dzielił się relacjami na żywo z różnych miejsc w Tatrach i na Krupówkach.

Portal Tatromaniak donosi także o drugiej ofierze śmiertelnej w rejonie Gerlacha. Zwłoki odnaleziono w dwóch różnych miejscach – przy Batyżowieckiej Próbie oraz nad Doliną Wielicką.

Najnowsze wideo Pawła, zarejestrowane o godzinie 14:49 na Zadnim Gerlachu, przedstawia trudne warunki panujące w górach. Mężczyzna wspominał o niepewnych warunkach, zauważając, że „nic nie trzyma, wszystko wyjeżdża, jest jeden wielki cukier.” Cała społeczność związana z Tatrami opłakuje stratę aktywnego działacza i wyraża współczucie rodzinie oraz bliskim.

źródło: Tatromaniak
/j

tagi