Strona główna » Kolejna edycja World Snow Day w Zakopanem. Zimowe Święto Pełne Zabawy!
Aktualności Miasto Zakopane

Kolejna edycja World Snow Day w Zakopanem. Zimowe Święto Pełne Zabawy!

Zimowe szaleństwo powraca do Zakopanego podczas 13. edycji Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się przez dwa dni, 20 stycznia (sobota) i 21 stycznia (niedziela), wypełnione atrakcjami i radością dla wszystkich miłośników zimowych sportów i zabaw na śniegu.

Sobota, 20 stycznia | Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL

Pierwszy dzień imprezy, 20 stycznia, to dzień pełen aktywności w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL. O godzinie 15:00 ruszą emocjonujące zawody narciarskie i snowboardowe dla rodziców/opiekunów i dzieci w duecie. Aby wziąć udział, zapisy elektroniczne są dostępne do dnia 19.01.2024 r. na stronie www.nosal.pl, lub osobiście w dniu zawodów w Biurze Zawodów w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL od godziny 13:00 do 30 minut przed startem każdej kategorii wiekowej.

O godzinie 17:00 zaplanowano niezapomniany przejazd z latarkami, dlatego nie zapomnijcie zabrać ze sobą czołówek lub latarek. Po zakończeniu zawodów przewidziany jest poczęstunek dla dzieci biorących udział w rywalizacji. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie słodki tor przeszkód – Wawel Truck, który z pewnością dostarczy dużo radości i smaku.

Niedziela, 21 stycznia | Górna Rówień Krupowa

Drugiego dnia, 21 stycznia, Górna Rówień Krupowa stanie się areną kolejnych zimowych atrakcji. Od godziny 11:00 do 14:00 przygotowano mnóstwo zabaw na śniegu z możliwością zdobycia fantastycznych upominków. Wawel Truck ponownie zachęca do udziału w słodkim torze przeszkód. Dla najmłodszych przewidziane są szkolenia lawinowe oraz zabawy na górce śnieżnej.

Ponadto, liczne konkursy, gry, zabawy i eksperymenty przygotowane przez Policję, TPN, TOPR, Nadleśnictwo Nowy Targ, Wydziały Urzędu Miasta Zakopane dostarczą rozrywki dla wszystkich uczestników. Mobilny punkt poboru krwi, skutery śnieżne (jeśli warunki śniegowe pozwolą), zwiedzanie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich zainteresowanych.

Fundatorzy i przyjaciele imprezy

Tegoroczną edycję Światowego Dnia Śniegu wspierają hojne fundacje, takie jak Wawel, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Termy Zakopiańskie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB, Witówextreme – Quady Skutery śnieżne Moonbikes. Dzięki nim, uczestnicy mają szansę zdobyć wyjątkowe nagrody, dodając jeszcze więcej emocji do zimowego świętowania.

Przyjaciele wydarzenia, m.in. Termy Zakopiańskie, Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – TOPR, Policja Zakopane, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Krwiodawstwo w Zakopanem, Nadleśnictwo Nowy Targ, Nosal Centrum Szkoleń Narciarskich, Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA, również włączyli się w organizację imprezy, zapewniając jeszcze więcej atrakcji i bezpieczeństwa podczas zabaw.

‼️Uwaga‼️ Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, program może ulec zmianie. Dlatego warto być na bieżąco śledząc informacje organizatorów.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi