Strona główna » Zmiana organizacji ruchu podczas Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich 2024
Aktualności Miasto Zakopane

Zmiana organizacji ruchu podczas Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich 2024

Od 19 stycznia 2024 roku, począwszy od godziny 8:00, do 21 stycznia 2024 roku, do godziny 21:00, Zakopane będzie gościć zawody Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich. W związku z tym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom i mieszkańcom, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na obszarze skoczni.

Od 19 stycznia 2024 roku, od godziny 08:00, na czas trwania zawodów, utworzona zostanie strefa B-1, obejmująca zakaz ruchu w obu kierunkach. W związku z planowaną zmianą organizacji ruchu, opracowano dwa warianty wyłączenia dróg dla ruchu samochodowego. Decyzje dotyczące wyboru konkretnego wariantu będą podejmowane przez Policję, uwzględniając sytuację na drogach oraz liczbę kibiców.

Wariant pierwszy zakłada wyłączenie z ruchu samochodowego ulic:

  • ul. Bronisława Czecha na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do skoczni,
  • ul. Piłsudskiego od ul. Jana Sabały do skoczni,
  • ul. Zwierzyniecka na odcinku między ul. Szymanowskiego a ul. Piłsudskiego,
  • ul. Szymanowskiego na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do ul. Piłsudskiego.

Wariant drugi, rozszerzony, obejmuje wyłączenie z ruchu samochodowego ulic:

  • ul. Bronisława Czecha na odcinku od ronda Jana Pawła II do skoczni,
  • ul. Piłsudskiego od ul. Jana Sabały do skoczni,
  • ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Jana Sabały,
  • ul. Tuwima od skrzyżowania z ul. Jana Sabały.

Zakaz ruchu na ww. ulicach nie będzie dotyczył pojazdów organizatora, służb miejskich, stałych mieszkańców zamkniętego odcinka drogi, zaopatrzenia w godzinach od 22:00 do 12:00, oraz posiadaczy identyfikatorów wydanych przez Burmistrza Miasta Zakopane.

Parkingi zlokalizowane na ul. Bronisława Czecha od ul. Żeromskiego oraz na ul. Piłsudskiego zostaną wyłączone już od wczesnych godzin porannych w dniu 19 stycznia 2024 roku.

W celu zapewnienia płynności ruchu drogowego i bezpieczeństwa, prosimy o przestrzeganie zaleceń Policji. W przypadku konieczności oraz znacznego wzrostu liczby kibiców, organizacja ruchu może zostać wprowadzona wcześniej lub przedłużona, zgodnie z decyzją Policji.

Ponadto, w dniach 20-21 stycznia 2024 roku, planowane są zmiany w komunikacji miejskiej. Linia nr 18 zostanie dostosowana, a pewne przystanki zostaną wyłączone z obsługi na czas trwania zawodów Pucharu Świata.

Trasa przebiegu linii nr 18 obejmie rejon dworca, Tetmajera, Piłsudskiego, Sabały, Zamoyskiego, Chałubińskiego, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Olcza, Guty, powracając na rejon dworca.

źródło: Organizatorzy Pucharu Świata FIS w Skokach Narciarskich 2024
/j

tagi