Strona główna » Alert przed fałszywą stroną Banku Millennium! Oszuści wyłudzają pieniądze
Aktualności Miasto Zakopane

Alert przed fałszywą stroną Banku Millennium! Oszuści wyłudzają pieniądze

W ostatnich dniach narasta zagrożenie dla klientów Banku Millennium oraz innych instytucji finansowych. Cyberprzestępcy wprowadzili w życie stronę internetową, która ma na celu wyłudzenie poufnych informacji od niewinnych użytkowników. Strona podszywa się pod oficjalny serwis Banku Millennium, a wszystko to w celu uzyskania dostępu do danych osobowych i informacji o kartach płatniczych.

Fałszywa ankieta

Na fałszywej stronie internetowej, która udaje oficjalną stronę Banku Millennium, cyberprzestępcy zachęcają użytkowników do wypełnienia krótkiej ankiety. W zamian obiecują szybkie i łatwe uzyskanie dodatkowych środków finansowych na konto. To jednak zaledwie pułapka, mająca na celu wyłudzenie istotnych informacji.

Wyłudzenie danych osobowych

Osoby, które dostaną się na fałszywą stronę i zdecydują się wypełnić ankietę, narażają się na poważne zagrożenia. Cyberprzestępcy nieustannie poszukują danych osobowych, a w tym przypadku, informacji o numerach kart płatniczych, danych logowania do konta, czy też innych istotnych szczegółach finansowych. Takie informacje mogą być później wykorzystane do nielegalnych transakcji, kradzieży tożsamości czy innych przestępstw finansowych.

Ostrzeżenie i sposoby ochrony

Bank Millennium i inne instytucje finansowe nigdy nie prosiłyby swoich klientów o ujawnianie poufnych informacji poprzez wypełnianie ankiet na stronach trzecich. Dlatego też ważne jest, aby być czujnym i nigdy nie podawać informacji takich jak hasła, numery kart, czy dane osobowe na podejrzanych witrynach.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości e-mail, SMS-ów lub innych form komunikacji, zaleca się skontaktowanie się bezpośrednio z bankiem za pomocą oficjalnych kanałów komunikacyjnych. Również regularna zmiana haseł dostępowych, korzystanie z autoryzacji dwuetapowej, oraz stosowanie aktualnego oprogramowania antywirusowego to kluczowe kroki w zabezpieczaniu swoich danych online.

Ostrzegamy wszystkich użytkowników, aby byli niezwykle ostrożni i świadomi tego rodzaju prób oszustw. Fałszywe strony internetowe są coraz bardziej wyrafinowane, ale zawsze można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, zachowując czujność i stosując się do zasady ostrożności online.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi