Strona główna » Warunki pogodowe uniemożliwiają przygotowanie narciarskich tras biegowych
Aktualności Miasto Zakopane

Warunki pogodowe uniemożliwiają przygotowanie narciarskich tras biegowych

W bieżącym sezonie narciarskim mieszkańcy i turyści odwiedzający Kościelisko muszą się niestety zmierzyć z wyjątkowymi warunkami pogodowymi, które wpływają na dostępność i stan lokalnych tras biegowych. Na dzień dzisiejszy, narciarskie trasy biegowe nie są przygotowywane przez ratrak, co może sprawić trudności dla entuzjastów biegania na nartach.

Aktualne warunki pogodowe sprawiły, że trasy biegowe w Kościelisku są przetarte, a miejscami wystają kamienie, ziemia i asfalt. To sprawia, że korzystanie z tras może być niebezpieczne, zarówno dla sprzętu, jak i dla zdrowia biegaczy. Dlatego też Gmina zaleca do powstrzymania się od biegania w tych warunkach, aby uniknąć ewentualnych kontuzji i uszkodzeń sprzętu.

Jak zapewniają lokalne władze, kiedy tylko warunki pogodowe na to pozwolą, w przypadku opadów śniegu i spadku temperatury, zostaną podjęte działania w celu przywrócenia trasy do odpowiedniego stanu. Informacje na temat ponownego przygotowania tras oraz godzin oświetlenia zostaną udostępnione społeczności lokalnej oraz wszystkim zainteresowanym.

Zachęcamy do regularnego sprawdzania lokalnych komunikatów pogodowych oraz oficjalnych ogłoszeń dotyczących stanu tras biegowych. W międzyczasie warto rozważyć alternatywne formy aktywności fizycznej dostępne w okolicy, aby utrzymać dobrą kondycję do czasu, gdy trasy narciarskie znów staną się bezpieczne i przyjemne do użytku.

źródło: Gmina Kościelisko
/j

tagi