Strona główna » Bezpieczeństwo na Pucharze Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Bezpieczeństwo na Pucharze Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem

Zbliżająca się impreza Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, planowana na 19-21 stycznia 2024 roku, przyciągnie tłumy miłośników sportu z całego kraju. W związku z tym, organizatorzy oraz Małopolska Policja podjęli szereg działań, aby zapewnić porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas tej prestiżowej imprezy.

Policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców, reagując na zgłoszenia oraz zapewniając spokojny powrót do domów. Ich obecność ma także przeciwdziałać potencjalnym zakłóceniom porządku.

Oficjalny trening i kwalifikacje rozpoczną się w piątek o godzinie 18.00, a bramy na Wielką Krokiew otwarte będą już od godziny 15.00. Organizatorzy planują wpuszczenie około 4 tysięcy osób na skocznię tego dnia.

Pierwszy dzień konkursowy, 20 stycznia 2024 roku (sobota), to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną o godzinie 13.00, a sam konkurs rozpocznie się o 16.00. Organizatorzy spodziewają się około 17.500 kibiców.

Drugiego dnia, 21 stycznia 2024 roku (niedziela), odbędzie się konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców otwarta będzie od godziny 13.00, a konkurs rozpocznie się o godzinie 16.00. Liczba miejsc dla kibiców nie ulegnie zmianie, ale ci, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować wydarzenie z dalszej odległości, ogrodzonej siatką, z kontrolą wynajętej firmy ochroniarskiej.

Ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników. Troszcząc się o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo kibiców, organizatorzy przypominają, że w trakcie imprezy masowej zabronione jest wnoszenie broni, materiałów pirotechnicznych, alkoholu oraz rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie. Zakazane jest także używanie elementów odzieży w celu uniemożliwienia rozpoznania, przebywanie w miejscach nieprzeznaczonych dla publiczności oraz atakowanie lub naruszanie nietykalności cielesnej członków służb porządkowych.

Apeluje się do wszystkich uczestników, aby bezwzględnie podporządkowali się poleceniom policji i służb porządkowych. Złamanie zasad może skutkować odpowiedzialnością karną w trybie przyspieszonym.

Warto również pamiętać o tym, że dalsza odsprzedaż biletów z zyskiem lub ich nabywanie z zamiarem późniejszej odsprzedaży stanowi wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi