Strona główna » Rozkwit aktywności seniorów w Gminie Kościelisko
Aktualności Gmina Kościelisko

Rozkwit aktywności seniorów w Gminie Kościelisko

W historii Gminy Kościelisko po raz pierwszy seniorzy, którzy ukończyli co najmniej 60 lat, mają szansę bezpośredniego wpływu na proponowane aktywności skierowane do osób starszych. Gminna Rada Seniorów w Kościelisku została zainicjowana przez Stowarzyszenie Gminnej Rady Seniorów w Kościelisku.

Seniorzy, którzy chcieliby uczestniczyć w kształtowaniu propozycji działań dla osób starszych, mają teraz okazję do aktywnego zaangażowania się w życie społeczności lokalnej. Aby wziąć udział w tej innowacyjnej inicjatywie, wystarczy zdobyć poparcie co najmniej 10 innych seniorów.

Procedura uczestnictwa jest prosta i dostępna dla wszystkich zainteresowanych. W pierwszym kroku należy zdobyć poparcie od dziesięciu innych seniorów, którzy podzielają podobne zainteresowania i mają ochotę wpływać na rozwój aktywności dla osób starszych w Gminie Kościelisko.

Następnie, wypełniony formularz oraz lista poparcia powinny zostać złożone na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy w Kościelisku. Termin składania dokumentów upływa 7 lutego bieżącego roku. To ważne, aby wszyscy zainteresowani mieli czas na zebranie poparcia i formalności związane z aplikacją.

Inicjatorzy akcji podkreślają, że celem projektu jest stworzenie jak najbardziej zróżnicowanych propozycji aktywności, uwzględniających różnorodne zainteresowania i potrzeby seniorów. Dlatego też zachęcają do aktywnego uczestnictwa i wyrażania swoich pomysłów.

To nie tylko szansa na współtworzenie programu aktywności dla seniorów, ale również okazja do nawiązania nowych znajomości i wzmacniania społeczności lokalnej. Inicjatywa „𝐳𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧́𝐜𝐨́𝐰” to krok w kierunku budowania jeszcze bardziej otwartego i partycypacyjnego społeczeństwa seniorów.

Aby wziąć udział w tej unikalnej szansie, wystarczy skontaktować się z Stowarzyszeniem Gminnej Rady Seniorów w Kościelisku, gdzie można uzyskać niezbędne informacje, wsparcie i formularze aplikacyjne. Wspólnie, seniorzy Gminy Kościelisko mogą zadbać o swoje potrzeby i zainicjować nowe, inspirujące projekty dla swojej społeczności.

źródło: Gmina Kościelisko
/j

tagi