Strona główna » Minister Marcin Kierwiński spotyka się z delegacją TOPR i GOPR
Aktualności Miasto Zakopane

Minister Marcin Kierwiński spotyka się z delegacją TOPR i GOPR

źródło: TOPR

W dniu wczorajszym, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji było miejscem ważnego spotkania, w którym uczestniczyli minister Marcin Kierwiński, wiceminister Wiesław Leśniakiewicz oraz przedstawiciele dwóch kluczowych organizacji zajmujących się ratownictwem górskim – TOPR i GOPR.

Delegacja TOPR, reprezentowana przez prezesa Bolesława Pietrzyka, wiceprezesa Wojciecha Stankiewicza oraz naczelnika Jana Krzysztofa, wzięła udział w spotkaniu, które miało na celu omówienie i wzmocnienie współpracy w dziedzinie ratownictwa górskiego.

Temat rozmów skoncentrował się na kluczowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w obszarze górskim. Współpraca pomiędzy ministerstwem a organizacjami ratowniczymi ma na celu zwiększenie efektywności działań ratunkowych oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa dla turystów i miłośników gór.

Spotkanie zakończono ważnym etapem w relacjach między ministerstwem a TOPR. Podpisano umowy dotyczące współpracy, zakładające utrzymanie gotowości ratowników górskich oraz śmigłowca ratowniczego. Te porozumienia są kluczowe dla szybkiego i skutecznego reagowania w przypadku sytuacji awaryjnych w górach, gdzie czas jest często kwestią kluczową dla ratowania ludzkiego życia.

źródło: TOPR
/j

tagi