Strona główna » Wspólne działania policji i straży miejskiej na dworcu PKP
Aktualności Miasto Zakopane

Wspólne działania policji i straży miejskiej na dworcu PKP

W trakcie ferii zimowych, gdy Zakopane tętni życiem turystycznym, tatrzańscy policjanci oraz strażnicy miejscy podejmują wspólne działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Centrum Komunikacyjne w Zakopanem, będące sercem komunikacji dla tysięcy osób każdego dnia, staje się miejscem intensywnej pracy służb.

Codziennie, przez to strategiczne miejsce, przechodzi tysiące osób – zarówno turyści, jak i mieszkańcy powiatu tatrzańskiego. Warto podkreślić, że większość z nich korzysta z nowoczesnych udogodnień dworca, jednakże niestety zdarzają się i takie, które nadużywają alkoholu, co może prowadzić do zakłóceń porządku publicznego.

Policjanci oraz strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty, aby zapobiec niepożądanym incydentom i zachować spokój na dworcu. Regularnie kontrolują teren, nie pozwalając na eskalację sytuacji czy niszczenie mienia. Dzisiejsza interwencja strażników miejskich to kolejny przykład skuteczności tych działań – zauważyli nietrzeźwego mężczyznę w poczekalni dworcowej, którego stan wymagał interwencji policji i zatrzymania go do wytrzeźwienia.

Ponadto, często dochodzi do pozostawienia bagaży bez nadzoru, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżnych. Kilka incydentów związanych z pozostawionymi bagażami na peronie dworca spowodowało kolejne interwencje policji oraz straży miejskiej. Ważne jest, aby każdy podróżny pamiętał, że pozostawiony bagaż na dworcu, terminalu czy lotnisku wzbudza alarm i wymaga natychmiastowej reakcji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi