Strona główna » Nietrzeźwy kierowca Audi uciekł po kolizji
Aktualności Miasto Zakopane

Nietrzeźwy kierowca Audi uciekł po kolizji

fot. KPP Zakopane

Niebezpieczna jazda, kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia to nie scenariusz z filmu akcji – to opis wydarzeń, które miały miejsce w Witowie wczoraj, 12 lutego br. 26-letni kierowca Audi, mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, stając się sprawcą kolizji, wpisał się w kanon nieodpowiedzialności na drodze.

Cała sytuacja zaczęła się, gdy kierujący Audi nie zdołał zachować bezpieczeństwa na drodze, zderzając się z BMW. Zamiast jednak pozostać na miejscu i podjąć odpowiednie kroki, by pomóc, mężczyzna wybrał ucieczkę. Kierująca BMW natychmiast powiadomiła policję i przekazała niezbędne informacje, w tym numery rejestracyjne pojazdu, który uderzył w jej auto.

Z opisu zdarzenia wynika, że jazda kierowcy Audi była nie tylko niebezpieczna, ale wręcz agresywna, niemalże zagrażając życiu innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Zakopiańskiej Drogi podeszli do sprawy zdecydowanie i skutecznie. Bezpośrednio po zdarzeniu ustalili dane właściciela pojazdu i niezwłocznie udali się pod wskazany adres.

Tam, mimo nieobecności sprawcy, funkcjonariusze nie ustali na chwilę, kontynuując swoje działania. Po krótkim czasie nawiązali kontakt z mężczyzną, który, jak się okazało, miał istotne informacje na temat kolizji. Nie trwało długo, zanim przyznał się, że to on był sprawcą zdarzenia i że uciekł z miejsca wypadku.

Jednak co najbardziej zaskakujące, sprawca okazał się być nietrzeźwy. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał blisko 0.8 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale również konsekwencje związane z jazdą w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym prawem, może on zostać skazany na karę pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.

To kolejny alarmujący przypadek, który pokazuje, jak bardzo niebezpieczna może być jazda po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też należy pamiętać o odpowiedzialności za swoje czyny na drodze oraz o konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z popełnienia przestępstwa w postaci jazdy po alkoholu. Bezpieczeństwo na drodze to sprawa, która dotyczy nas wszystkich, dlatego nie wolno bagatelizować takich zachowań i zawsze należy reagować, gdy widzimy nieodpowiedzialne zachowanie innych kierowców.

źródło: KPP Zakopane
/j

tagi