Strona główna » Pijany kierowca motoroweru spowodował wypadek w Sierockiem
Aktualności

Pijany kierowca motoroweru spowodował wypadek w Sierockiem

fot. Policja Zakopane

W minioną niedzielę, 3 marca, około godziny 15:00, w miejscowości Sierockie miała miejsce dramatyczna sytuacja. Kierujący motorowerem, będący pod wpływem alkoholu, spowodował poważny wypadek drogowy, zderzając się z samochodem jadącym z przeciwka. Incydent ten, zaledwie na początku sezonu motocyklowego, przypomina nam o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Zgodnie z informacjami przekazanymi policjantom, kierujący motorowerem próbując ominąć zaprzęg konny, niefortunnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym samochodem. Reakcja służb ratunkowych była natychmiastowa, jednakże 74-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego odniósł poważne obrażenia i musiał zostać przewieziony do szpitala w Zakopanem.

Badanie na obecność alkoholu w organizmie kierującego jednośladem było przerażające. 1.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu to wartość znacznie przekraczająca dopuszczalne normy. Tego typu zachowanie nie tylko zagraża życiu samego kierowcy, ale także wszystkim innym uczestnikom ruchu drogowego.

Niestety, konsekwencje dla pijanego kierowcy są poważne. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a już otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Ten dramatyczny incydent stanowi poważny przypomnienie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego o konieczności zachowania rozwagi i odpowiedzialności na drodze. Apelujemy o stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Należy pamiętać, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi