Strona główna » Niezwykle niebezpieczny dzień na Zakopiańskich przejściach dla pieszych
Aktualności Miasto Zakopane

Niezwykle niebezpieczny dzień na Zakopiańskich przejściach dla pieszych

Wczorajszy dzień przyniósł ze sobą kolejne tragiczne potrącenie pieszych na przejściach dla pieszych w Zakopanem. Te dwie niebezpieczne sytuacje ponownie zwracają uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około 8:30 na ulicy Kościuszki w rejonie przejścia dla pieszych koło napisu „Zakopane”. Kierujący volkswagenem 74-letni mężczyzna z powiatu tatrzańskiego nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, co doprowadziło do potrącenia dwóch młodych kobiet. Na szczęście obrażenia, jakie odniosły kobiety, okazały się powierzchowne i obie mogły opuścić szpital po udzieleniu pomocy medycznej. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 3000 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. Ważne jest również, że w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Drugie zdarzenie miało miejsce o godzinie 10:48 na skrzyżowaniu ulic Nowotarskiej i Sienkiewicza. 84-letnia seniorka została potrącona przez kierującego fordem na pasach i z poważniejszymi obrażeniami ciała trafiła do zakopiańskiego szpitala. Kierowca pojazdu, 79-letni mężczyzna, również był trzeźwy w chwili zdarzenia. Policja aktualnie prowadzi dochodzenie w celu ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Te dwa incydenty stanowią ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników dróg. Świadczą o konieczności przestrzegania przepisów drogowych, zwłaszcza w miejscach, gdzie piesi mają pierwszeństwo, takich jak przejścia dla pieszych. Szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności przez kierowców oraz odpowiednia edukacja na temat bezpieczeństwa na drogach.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi