Strona główna » Nocna kolizja i dachowanie w Zakopanem!
Aktualności Miasto Zakopane

Nocna kolizja i dachowanie w Zakopanem!

Wczorajszy wieczór w Zakopanem przyniósł chwilę grozy na skrzyżowaniu ul. Sabały i Żeromskiego, kiedy to dwa pojazdy zderzyły się, a jeden z nich dachował. Na szczęście, szybka reakcja służb ratunkowych oraz szczęśliwy obrót wydarzeń zapobiegły tragedii.

Okoliczności tego dramatycznego zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci zakopiańskiej drogówki, którzy już na miejscu zabezpieczyli teren i przystąpili do analizy tego, co mogło prowadzić do tej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W wyniku badań okazało się, że wszyscy uczestnicy kolizji, włączając kierowców i pasażerkę, uniknęli poważnych obrażeń ciała.

Jednakże, zgodnie z ustaleniami policji, kierowca pojazdu marki Audi, 20-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz otrzymał 12 punktów karnych za spowodowanie kolizji. To przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych, które mogą zadecydować o życiu i zdrowiu zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Publikowany poniżej film z zdarzenia stanowi przestroga dla wszystkich użytkowników dróg. To obraz tego, jak szybko może dojść do tragedii, nawet przy pozornie rutynowym manewrowaniu na drodze. Warto zatem przypomnieć sobie o znaczeniu bezpieczeństwa drogowego i ostrożności podczas jazdy.

Niestety, liczba wypadków drogowych, szczególnie w okresie wieczornym, pozostaje nadal zbyt wysoka. Dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców i użytkowników dróg o zachowanie odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo drogowe to sprawa, która dotyczy każdego z nas.

Ostrzeżenia takie jak ten artykuł i film z zdarzenia powinny stanowić impuls do refleksji nad własnym zachowaniem za kierownicą oraz do podjęcia działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W końcu, tylko wspólnymi wysiłkami społeczeństwa możemy zmniejszyć liczbę tragedii i zapewnić sobie nawzajem bezpieczne podróże.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi