Strona główna » Ostrzeżenie policji przed oszustwami!
Aktualności

Ostrzeżenie policji przed oszustwami!

Mieszkańcy naszego powiatu ponownie stanęli w obliczu prób oszustw ze strony przestępców, którzy nie cofną się przed żadnymi podstępnymi metodami. Policja została poinformowana o kilku incydentach, w których przestępcy próbowali wykorzystać do swoich celów naiwność i dobre serca mieszkańców.

Oszuści stosują różne chwyty, często podszywając się pod pracowników instytucji, policjantów, prokuratorów czy nawet członków rodzin. Ich działania opierają się na emocjach i ludzkiej empatii, co sprawia, że mogą być bardziej wiarygodni dla swoich potencjalnych ofiar.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców: bądźcie czujni! Rozmawiajcie ze swoimi rodzicami i dziadkami, przekazujcie im ostrzeżenia dotyczące oszustw. Pamiętajcie, że nie tylko osoby starsze padają łupem oszustów, również młodzi ludzie mogą być ich ofiarami.

Oto kilka wskazówek, które warto przestrzegać, aby uniknąć stania się kolejną ofiarą oszustów:

  • Nie klikajmy w żadne linki przysłane przez nieznane osoby i nie logujmy się za ich pośrednictwem do naszych kont bankowych.
  • Nie instalujmy na nasze urządzenia programów i aplikacji, o których proszą nas nieznani nam rozmówcy.
  • Pamiętajmy, że Policja nigdy nie będzie prosić o przekazanie pieniędzy, a tym bardziej o pozostawienie ich w śmietniku czy wyrzucanie przez okno przed budynek.
  • Nie przekazujmy pieniędzy osobom obcym, nawet jeśli twierdzą, że są krewnymi czy bliskimi nam osobami. Zawsze potwierdźmy takie prośby osobiście, kontaktując się z naszymi bliskimi.

Korzystając z płatności BLIK, zawsze upewnijmy się, że weryfikujemy kwotę przelewu przed podaniem kodu.

Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi, aby stać się ofiarą oszustów, a straty mogą być ogromne. Dlatego bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść podstępnym działaniom przestępców!

źródło: Policja Zakopane
/j