Strona główna » Policja zabrała samochód pijanemu kierowcy
Aktualności Miasto Zakopane

Policja zabrała samochód pijanemu kierowcy

Nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów już zaczynają przynosić efekty w Zakopanem. Kilka dni po ich wejściu w życie, policjanci miejscowej drogówki zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, nie mając przy tym prawa jazdy. Jego samochód został skonfiskowany na parkingu, a teraz stoi przed nim poważne postępowanie karne.

Incydent miał miejsce dzisiaj popołudniu w samym centrum Zakopanego. Patrol drogówki zauważył jadący przez rondo samochód osobowy, poruszający się wbrew przepisom. Natychmiast podjęto działania, które doprowadziły do zatrzymania 47-letniego obywatela Ukrainy, który od pewnego czasu mieszkał w Zakopanem.

Badanie trzeźwości wykazało przerażające wyniki – w organizmie mężczyzny znajdowało się ponad 1.8 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policja niezwłocznie przetransportowała go do komendy, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking.

Nowe przepisy, które weszły w życie, stanowią jasne wytyczne dla policji. Samochód osoby, która prowadzi pojazd mając ponad 1.5 promila alkoholu, musi zostać zabezpieczony. W przypadku 47-latka, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, zostanie wszczęte postępowanie karne. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Następne kroki będą miały miejsce w sądzie. Postępowanie zostanie przekazane prokuratorowi, który podejmie dalsze decyzje. Wysokość kary oraz ewentualny przypadek mienia, czyli samochodu osobowego, będzie zależała od decyzji sądu.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi