Strona główna » Groźna kolizja samochodu i motocykla w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Groźna kolizja samochodu i motocykla w Zakopanem

fot. Policja Zakopane

W rejonie ulicy Ubocz w Zakopanem doszło do kolizji pomiędzy samochodem a motocyklem, na którym podróżowały dwie młode osoby. Szczęśliwie, mimo groźnego charakteru zderzenia, obrażenia odniesione przez uczestników nie okazały się być poważne.

Według ustaleń policji, sprawcą kolizji okazał się 55-letni kierowca samochodu osobowego. Jego nieuwaga i brawura w prowadzeniu pojazdu doprowadziły do niebezpiecznego spotkania z motocyklem, co mogło zakończyć się znacznie bardziej tragicznie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz obciążony 15 punktami karnymi.

To zdarzenie ponownie przypomina o konieczności ostrożności na drogach, szczególnie w miejscach, gdzie koncentracja uczestników ruchu drogowego jest wysoka, jak w centrum miast czy na popularnych trasach turystycznych. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie od wieku czy doświadczenia, powinni być świadomi odpowiedzialności za swoje czyny na drodze.

Policja apeluje również o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez kierowców, których zachowanie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Kolizje mogą się zdarzyć w każdej chwili, jednakże większość z nich jest wynikiem nieuwagi lub lekceważenia przepisów. Dlatego też, bezpieczeństwo na drodze winno być zawsze priorytetem dla każdego kierowcy.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi